..::DEDO - Oravice::..

Oravice

Lákadlom Oravíc je geotermálna voda s teplotou 57° C. Oravice sú prepojené cez Mihulčiu a Blatnú dolinu s pohorím Roháčov a cez Tichú a Chocholovskú dolinu. Ležia v nadmorskej výške 780 až 930 metrov, pričom okolité vŕšky dosahujú 1200 až 1600 metrov.

Termálne kúpaliská Oravice sú jedinou lokalitou na Orave s prírodnou geotermálnou vodou. Na kúpeľné využitie sa riedi vodou z druhého geotermálneho vrtu, ako aj vodou z prírodných prameňov. V súčasnosti sa teplota vody v dvoch nekrytých bazénoch pohybuje v rozmedzí 34° C - 38° C. Návštevníci môžu celoročne do neskorých hodín využívať sírano-vápenato-horečnatú vodu s vysokým obsahom železa. Voda v Oraviciach patrí medzi významné termálne vody na Slovensku s priaznivými účinkami na organizmus - najmä na choroby pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek.

Meander park

Relaxačný vodný svet s geotermálnou vodou ponúka 2 bazény s termálnou vodou s teplotou 35 až 37° C. Bazény sú vybavené vodnými atrakciami ako sú perličkové sedadlá, perličkové lavice, gejzír, vodný hríb, chrliče, masážne trysky, masážne lehátka, Whirpool bazény.

 

Meander Skipark

Súčasťou komplexu je novovybudované lyžiarske stredisko Meander Skipark s 3 zjazdovkami, technickým zasnežovaním, detským vlekom, 4-sedačkovou lanovkou, reštauráciou, lyžiarskou školou, požičovňou lyží a skiservisom.