..::DEDO-Lyzovanie::..

Lyžiarske stredisko Zverovka - Spálená

Areál sa nachádza v prekrásnom prostredí Západných Tatier – Roháčov v doline pod Salatínmi. Lyžiarske zjazdovky sú denne upravované, vhodné pre náročných lyžiarov, ako aj začínajúcich lyžiarov a rodinnú lyžovačku. Z centra areálu vychádzajú dva lyžiarske vleky dlhé 200 a 400 m. Sú situované na zjazdovke označenej podľa klasifikácie obťažnosti zaužívanej v alpských krajinách ako „modrá“. Určená je hlavne pre deti a začiatočníkov. Náročnejší lyžiari sa dlhším vlekom vyvezú do vyššej časti areálu. Tu nájdete samoobslužný bufet a sociálne zariadenia pre návštevníkov a turistickú ubytovňu. Odtiaľto vychádza štvorsedačková lanovka dlhá 1500 m, ktorá Vás vyvezie na našu väčšiu zjazdovku, označenú ako „červená“. Vrcholová stanica lanovky sa nachádza v nadmorskej výške 1460 m. V spodnej tretine sa zo zjazdovky odkláňa jedna vetva určená pre najnáročnejších lyžiarov označená ako „čierna“. V hornej časti tejto zjazdovky sa nachádza ešte jeden lyžiarsky vlek dlhý 900 m. Všetky lyžiarske svahy okrem „čiernej“ zjazdovky sú každodenne po ukončení prevádzky upravované snežnými mechanizmami. Po začatí obdobia mrazov, keď teplota poklesne pod –3°C začíname s umelým mechanickým zasnežovaním našich zjazdoviek. Za takýchto meteorologických podmienok dávame svojim návštevníkom garanciu vianočnej a novoročnej lyžovačky aj bez napadnutia prírodného snehu. Dôkazom toho je fakt, že už niekoľko sezón otvárame medzi prvými novú lyžiarsku sezónu na Slovensku.

Lyžiarske stredisko RUBA - HABOVKA Novopostavené lyžiarske stredisko začalo prevádzku v lyžiarskej sezóne 2000/2001. Stredisko je od Habovky vzdialené 800m smerom na Podbiel. Dĺžka trate je cca 1200 m.

Lyžiarske stredisko Zuberec - Janovky

Stredisko sa nachádza priamo v obci Zuberec (1 km od Habovky) v lokalite Janovky. Je určené pre všetky kategórie lyžiarov a poskytuje ideálne podmienky pre rodinnú lyžovačku. Plochy zjazdoviek sú bez porastov a sú mechanicky zasnežované, umožňuje lyžovanie aj v období, keď nie je dostatok snehových zrážok.

Lyžiarske stredisko Zuberec - Milotín

Lyžiarske stredisko je vhodné pre všetky kategórie lyžiarov. Na svoje si prídu najmä deti, začiatočníci a strední lyžiari. Lyžiarske trasy sú veľmi dobre udržiavané. Stredisko prevádzkuje večerné lyžovanie (osvetlený lyžiarsky svah) v dĺžke 300 m (18.00-22.00 hod.).